Rezultate Concurs Clasic Ediția a XXIII-a 2024

 

PIAN CATEGORIA A

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

V

Auder

Evan-Teodor

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

85

III

2

V

Burlacu

Gabriel

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

ABSENT

 

3

V

Goleanu

Anelise

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

98

I

4

V

Păștin

Ligia

Școala de Muzică Câmpulung

95

I

5

V

Solcan

Gabriel

Școala Gimnazială de Arte nr. 3

93

II

6

VI

Șerbănescu

Robert-Cristian

C.N.A. Dinu Lipatti

88

III

7

VII

Negrilă

Alexandru

C.N.M. George Enescu

100

I

8

VII

Olteanu

Eduard-Mihail

Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”

97

I

 

 

PIAN CATEGORIA B

 

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

VI

Plăvițu

Daria

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

87

III

2

VII

Clinciu

Alexandra-Cristina

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

3

VII

Heteac

Horea-Paul

Școala Gimnazială nr. 2, Buftea

93

II

4

IV

Bădișor

Casiana

Școala Gimnazială Matei Basarab, Com. Brebu

95

I

5

III

Gialamas

Hara Eleni

Cambridge School of Bucharest

92

II

 

PIAN CATEGORIA A

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

I

Bogos

Anastasia

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

2

I

Calagi

Noel

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

97

I

3

I

Driga

Lili-Ana

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

95

I

4

I

Grama

Andrei-Ștefan

Școala Gimnazială de Arte nr. 2

95

I

5

I

Kallajxhiu

Anastasia

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

6

I

Priță

Lea Ruxandra

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

7

I

Tudusciuc

Eliza

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

85

III

8

II

Boncea

Ana

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

9

II

Clodius

Medeea

Școala Gimnazială de Arte nr. 2

88

III

10

II

Dina

Abigail

Școala Gimnazială de Arte nr. 2

98

I

11

II

Duțan

Alberta-Sofia

Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”

95

I

12

II

Ghiță

Mario-Gabriel

C.N.M. George Enescu

92

II

13

II

Suciu

Rafael

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

14

III

Apalaghiei

Elena

Liceul de Arte ”Carmen Sylva” Ploiești

88

III

15

III

Apalaghiei

Maria

Liceul de Arte ”Carmen Sylva” Ploiești

92

II

16

III

Ardelean

Nichita

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

95

I

17

III

Bârlici

Ilinca-Ruxandra

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

85

III

18

III

Calagi

Medeea

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

98

I

19

III

Carp

Petru

C.N.M. George Enescu

92

II

20

III

Călin

Andrei-Eduard

C.N.A. Dinu Lipatti

95

I

21

III

Dobre

Maria

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

ABSENT

 

22

III

Drăgănescu

Darma

Liceul de Arte ”Carmen Sylva” Ploiești

97

I

23

III

Dumitrescu

Natalia-Ioana

Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”

92

III

24

III

Gheorghe

Marta

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

86

III

25

III

Gonzali

Sabrina

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

85

III

26

III

Olteanu

Maysa

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

27

III

Păștin

Adriana

Școala de Muzică Câmpulung

98

I

28

III

Pătrașcu

Alicia-Ioana

Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”

98

I

29

III

Păun

Tudor-Gabriel

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

86

III

30

III

Samfira

Ilia-Gabriel

Școala Gimnazială de Arte nr. 3

92

II

31

III

Spătărelu

Eva

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

90

II

32

III

Tănase

Amalia

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

88

III

33

IV

Farcaș

Andrei

Școala Gimnazială de Arte nr. 3

92

II

34

IV

Luca

Alexandra-Nectaria

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

93

II

35

IV

Marin-Lefter

Răzvan-Daniel

Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”

95

I

36

IV

Micloiu

Maria – Eliza

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” Ploiești

ABSENT

 

37

IV

Munteanu

Ioana

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

38

IV

Rai

Alessia-Maria

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

88

III

39

IV

Suciu

Tobias

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

92

II

40

IV

Șuțoiu

Ioana-Karina

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

ABSENT

 

 

VIOARĂ

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

V

Muraru

Alexandra

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

99

I

2

IV

Radeș

Andrei-Constantin

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

99

I

3

IV

Spiridon

Maria

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

Absent

 

4

II

Țoța

Grigorie

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

95

II

 

CORZI GRAVE – VIOLONCEL

CATEGORIA A

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

II

Cernătescu

Maria

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

96

II

2

II

Spiridon

Parascheva

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

100

I

3

III

Dina

Emanuel

Școala Gimnazială de Arte nr. 2

97

I

4

V

Țoța

Ruxandra

C.N.M. George Enescu

100

I

 

 

 

CATEGORIA B

 

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

II

Suciu

Rafael

PARTICULAR

100

I

 

CORZI GRAVE – CHITARĂ

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

IV

Merfu

Ioana

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

99

I

2

V

Cata

Paul-Cristian

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

98

I

3

V

Goreanu

Veniamin

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

94

II

 

SUFLĂTORI – NAI

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

VI

Șerban

Aura-Maria

C.N.A. Dinu Lipatti

100

I

 

SUFLĂTORI – FAGOT

       

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Scoala

Punctaj

Premiu

1

VI

Răuțu

Maria-Alexa

C.N.M. George Enescu

100

I

 

 

 

MUZICĂ DE CAMERĂ

        

Nr. Crt.

Clasa

Nume

Prenume

Instrument

Scoala

Punctaj

Premiu

1

V

Matei
Stoica

Natalia
Miruna

Vioară
Pian

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

99

I

2

VI

VII

Clinciu
Clinciu

Sofia-Gabriela
Alexandra-Cristina

Pian la 4 mâini

Școala Gimnazială de Arte nr. 4

99

I

3

VII

Robaldo
Petrache

Claudia
Mara-Anastasia

Chitara
Chitara

Școala Gimnazială de Arte nr. 5

100

I